Charlotte Kalla przerwała obóz wysokościowy w Livigno

fot. Irek Trawka

Charlotte Kalla musiała przedwcześnie opuścić zgrupowanie wysokogórskie we włoskim Livigno. Szwedka podjęła taką decyzję ze względu na problemy zdrowotne.

Charlotte Kalla, podczas pobytu we włoskim Livigno, zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Okazało się, że powodem niedyspozycji Szwedki było chore gardło, które utrudniało jej przygotowania do sezonu olimpijskiego. Biegaczka i jej sztab medyczny, wobec takiego stanu rzeczy, nie chcieli ryzykować pogorszenia stanu zdrowia dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej, dlatego podjęli decyzję o opuszczeniu obozu treningowego. – Mam za sobą bardzo udane dni treningowe, ale podczas pobytu na wysokości zaczęły mi dokuczać problemy z oddychaniem. To jednak normalne w górach – powiedziała Szwedka cytowana przez SVT.

Kalla zmaga się z jeszcze jednym urazem, który dokucza jej od sierpnia. Szwedka cierpi bowiem z powodu bólu pięty spowodowanego nadmiernym przeciążeniem ścięgien i mięśni. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, aby złagodzić ból, musi unikać obuwia sportowego.

Źródło: SVT

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.