Charlotte Kalla przerwała męską dominację

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Charlotte Kalla po raz pierwszy w historii znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu najczęściej wspominanych szwedzkich sportowców w mediach. Biegaczka narciarska przerwała tym samym dominację mężczyzn w tym zestawieniu i zdetronizowała piłkarza Zlatana Ibrahimovicia.

Firma Retriever, zajmująca się analizą mediów i portali społecznościowych, co roku tworzy zestawienie sportowców, o których najczęściej pisze się w Internecie. W tym roku doszło do kilku niespodzianek i po raz pierwszy w od momentu powstania tego zestawienia (w 2010 roku) wygrała go kobieta, a konkretnie Charlotte Kalla. Szwedka była wspominana w mediach 15904 razy i przesunęła się z trzeciej lokaty zajmowanej w ubiegłorocznym zestawieniu. Na drugiej pozycji znalazł się triumfator poprzedniego zestawienia – trener piłki nożnej Janne Andersson.

Na trzeciej lokacie w rankingu uplasował się jego dominator (wygrywał w latach 2010-2017) Zlatan Ibrahimovic. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie przedstawicielki sportów zimowych. Szósta była biathlonistka Hanna Oeberg, a dziewiąta Ebba Andersson. Dwunaste miejsce przypadło Calle Halfvarssonowi, piętnaste Stinie Nilsson, a szesnaste rewelacji minionego sezonu – Fridzie Karlsson.

Po raz pierwszy w historii tego zestawienia w czołówce znalazło się więcej kobiet niż mężczyzn. – Oczywiście jestem niesamowicie szczęśliwa, ale też zaskoczona. Jeśli wrócę myślami do poprzedniego sezonu, to widzę, że nie był on dla mnie łatwy i nie odniosłam największych sukcesów. Tym bardziej nie spodziewałam się tego – mówi zwyciężczyni rankingu.

Czołówka rankingu:

1. Charlotte Kalla – biegi narciarskie
2. Janne Andersson – piłka nożna
3. Zlatan Ibrahimovic – piłka nożna
4. Peter Gerhardsson – piłka nożna
5. Kosovare Asllani – piłka nożna
6. Hanna Öberg – biathlon
7. Hedvig Lindahl – piłka nożna
8. Victor Nilsson Lindelöf – piłka nożna
9. Ebba Andersson – biegi narciarskie
10. Nilla Fischer – piłka nożna
11. Andreas Granqvist – piłka nożna
12. Calle Halfvarsson – biegi narciarskie
13. Elias Pettersson – hokej na lodzie
14. Caroline Seger – piłka nożna
15. Stina Nilsson – biegi narciarskie
16. Frida Karlsson – biegi narciarskie
17. Stina Blackstenius – piłka nożna
18. Sebastian Larsson – piłka nożna
19 Sarah Sjöström – pływanie
20. Fridolina Rolfö – piłka nożna

Źródło: sportbibeln.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.