Charlotte Kalla ponownie opuści Tour de Ski? “Potrzebuję więcej czasu na treningi”

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Charlotte Kalla w przyszłym sezonie prawdopodobnie nie wystartuje w Tour de Ski. Szwedka zamierza w pełni skoncentrować się na przygotowaniach do mistrzostw świata w Seefeld, które będą imprezą docelową dla czołowych biegaczek.

Charlotte Kalla przebywa obecnie razem z resztą kadry narodowej w norweskim Sognefjell, gdzie odbywa się pierwszy obóz przygotowawczy Trzech Koron. Szwedka znalazła jednak chwilę czasu, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy rodzimego dziennika Expressen, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o jej planach na przyszły sezon.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w rozmowie z Expressen przyznała, że zamierza powtórzyć scenariusz z zeszłego roku, kiedy to opuściła Tour de Ski na rzecz lepszych przygotowań do imprezy docelowej, czyli igrzysk olimpijskich w Pjongczang. – Dla mnie najważniejsze będą mistrzostwa świata i dlatego potrzebuję więcej czasu na treningi, aby prezentować jak najlepszą formę podczas mistrzostw – mówi Kalla. – Tour de Ski to świetna impreza, ale jest dla nas zbyt wyczerpująca – dodaje Szwedka.

Źródło: Expressen

1 thought on “Charlotte Kalla ponownie opuści Tour de Ski? “Potrzebuję więcej czasu na treningi”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.