Charlotte Kalla podjęła decyzję w sprawie swojej przyszłości

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Szwedzcy kibice mogą odetchnąć z ulgą. Jedna z najlepszych biegaczek ostatnich lat – Charlotte Kalla – nie zamierza kończyć kariery. – Zostanę jeszcze przez przynajmniej jeden sezon – powiedziała w rozmowie z Expressen.se dwukrotna indywidualna mistrzyni olimpijska.

Jeszcze przed tym sezonem Charlotte Kalla zaznaczyła, że ​​może to być jej ostatni. A po Mistrzostwach Świata w Seefeld 31-latka nie chciał w ogóle przekazywać żadnych informacji na ten temat. Nie powiedziała także nic po swoim ostatnim starcie w Pucharze Świata. – To byłoby nierozsądne, gdyby na mecie ostatniego biegu zrobiła od razu rachunki i podsumowała wszystko – tłumaczyła Kalla. – Chciałam mieć ogląd sytuacji, zanim podejmę decyzję. Nie chciałam dawać żadnych gwarancji w trakcie sezonu – dodawała.

Miniona zima nie była najlepsza dla Charlotte Kalli. To dawało pewne obawy szwedzkim kibicom, że ich utytułowana zawodniczka zakończy karierę. Teraz, po mistrzostwach Szwecji, wszystko jest już jasne. – Zostanę przez przynajmniej jeden sezon – powiedziała Kalla. Szwedka przyznała też, że w okresie przygotowawczym czuła już, że treningi nie dadzą spodziewanych efektów. – Miałam dobre biegi na początku sezonu, ale potem już nie. Z chęcią jednak będę biegała nadal – uzupełniła. Charlotte w minionym sezonie trzy razy stawała na podium Pucharu Świata. Z mistrzostw świata wróciła bez indywidualnego medalu, pierwszy raz od 2013 roku. Jednak to ona przypuściła decydujący atak w sztafecie, w której Szwedki zdobyły złoto. Dzięki temu Stina Nilsson ruszała na ostatnią zmianę ze sporą przewagą nad Therese Johaug.

Źródło: Expressen.se

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Charlotte Kalla podjęła decyzję w sprawie swojej przyszłości

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.