Charlotte Kalla opuści zgrupowanie kadry na Krecie

fot. Anna Felska

Szwedka Charlotte Kalla opuści zgrupowanie kadry narodowej, które odbędzie się na Krecie. Biegaczka narciarska zmaga się obecnie z chorobą i nie chce ryzykować pogorszenia swojego stanu zdrowia.

Charlotte Kalla od kilku dni walczy z zapaleniem zatok, które uniemożliwia jej normalne treningi. Szwedka po konsultacji z lekarzem kadry Perem Anderssonem podjęła decyzję o rezygnacji z obozu przygotowawczego do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się na Krecie.

Rzecznik prasowy biegaczki, Torbjörn Nordvall poinformował, że choroba Kalli jeszcze się nie rozwinęła i sama zainteresowana, jak również lekarz kadry nie chcą pozwolić na to, aby tak się stało. – Charlotte podjęła decyzję dziś o poranku. Kiedy najpierw przebywasz na zimnie, a potem w ciepłym kraju sporo ryzykujesz i możesz odczuć to na własnej skórze – powiedział Nordvall.

Szwedzka biegaczka opuści tym samym obóz treningowy kadry, ale na początku czerwca będzie trenowała wspólnie ze swoim osobistym szkoleniowcem w norweskim Sognefjellet.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.