Charlotte Kalla najpopularniejszym szwedzkim sportowcem roku

Charlotte Kalla została wybrana najpopularniejszym sportowcem w Szwecji. Biegaczka narciarska w plebiscycie “Aftonbladet” pokonała pływaczkę Sara Sjoestroem oraz Zlatana Ibrahimovicia, który wygrał w tamtym roku.

Wyniki oparto na sondzie, która była ukazana w największej gazecie w Szwecji. Zapytano: “Kogo najbardziej lubisz z aktywnych sportowców w Szwecji?”. Czterdzieści cztery procent głosujący wskazało na Kallę, trzydzieści pięć na Sjoestroem, a tylko dwadzieścia siedem na Ibrahimovicia, który rok temu wygrał w tym plebiscycie. Według gazety, na wynik głosowania wpłynęło to, że biegaczka jest sympatyczna i lubiana, ale także osiągnęła świetne wyniki podczas MŚ w Lahti.

Szwedka obecnie jest liderką Pucharu Świata. Przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang to ona jest największą nadzieją Szwedów i jedną z wielkich faworytek do zdobycia medali podczas imprezy czterolecia. Kalla przyznaje, że wyniki dodają jej jeszcze więcej siły i chęci do jak najintensywniejszych treningów. – Jestem wzruszona tym wynikiem i nie sądziłam, że biegi narciarskie mogą stać się popularniejsze od futbolu i teraz przed olimpiadą moja motywacja bardzo wzrosła – komentuje biegaczka.

Źródło: sport.tvp.pl

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.