Charlotte Kalla: Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni przed rozpoczęciem sezonu

Charlotte-Kalla

Charlotte Kalla przygotowuje się do startu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Szwedka znalazła jednak czas, aby opowiedzieć dziennikowi Expressen o swoich przygotowaniach do sezonu i o aferze z astmą w tle, która wybuchła za sprawą Norwegów.

Charlotte Kalla jest jedną z czołowych szwedzkich narciarek i od wielu lat walczy z Norweżkami, dość często wygrywając z nimi. Szwedka w wywiadzie dla szwedzkiego Expressen odniosła się do skandalu wywołanego przez tamtejsze media, które zasugerowały, że leki na astmę są podawane także zdrowym narciarzom. – Bardzo się cieszę z tego, że będziemy mieli niezależną komisję, która przeprowadzi wszelkie możliwe badania. Wtedy nie będzie można mieć wątpliwości co do zastosowanej przez Światową Federację polityki – przyznała Kalla. – To była wielka debata, którą śledziłam w mediach. Jestem zadowolona z tego, że poczyniono kroki, które mają wyjaśnić sprawę. Mam nadzieję, że stanie się to przed rozpoczęciem sezonu – dodała.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska odpowiedziała także na pytanie czy sama ma zdiagnozowaną astmę. – Ja nie mam astmy. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, bowiem jest to niezwykle popularne wśród narciarzy, którzy bardzo ciężko pracują przy wilgotnym i chłodnym powietrzu przez większą część roku. Na szczęście mnie na razie choroba oszczędziła – zaznaczyła Szwedka.

29-letnia biegaczka z Tärendö opowiedziała także o swoich planach na nadchodzący sezon. – W tym roku nie wystartuję w Tour de Ski, bo moim celem będą mistrzostwa świata w Lahti – powiedziała Kalla.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.