Charlotte Kalla: Mam nadzieję, że Therese pojawi się w Pjongczang

fot. Anna Felska

Charlotte Kalla w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem Expressen przyznała, że chciałaby, aby sprawa Therese Johaug została jak najszybciej rozwiązana. Szwedka liczy na to, że Norweżka będzie mogła wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

Nie od dziś wiadomo, że Charlotte Kalla utrzymuje bardzo dobre stosunki z norweskimi biegaczkami. Szwedka w ostatnich sezonach dość często trenowała razem z Norweżkami i była zadowolona z efektów tej współpracy. 29-letnia biegaczka wspierała także Therese Johaug w czasie zawieszenia i cały czas utrzymywała, że wierzy w jej wersję wydarzeń, a gdyby zaszła taka potrzeba byłaby skłonna pomóc norweskiej rywalce.

W rozmowie ze szwedzkim dziennikiem Expressen Kalla wyraziła nadzieję, że Johaug będzie mogła wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang, które odbędą się w lutym 2018 roku. – Mam nadzieję, że ta sprawa skończy się tak szybko, jak tylko będzie to możliwe i Therese pojawi się w Pjongczang – mówi Kalla. – Jestem pod wrażeniem jej siły psychicznej. Pomimo wszystkich niejasności i niepewności dąży do wyznaczonego wcześniej celu. Każdy człowiek ma jednak swoje granice i wyrok w tym przypadku powinien się pojawić jak najszybciej. Mam jednak nadzieję, że Therese będzie razem z nami w Pjongczang gdy zaczną się igrzyska – dodała Szwedka.

Przypomnijmy, że proces Therese Johaug przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) rozpocznie się jutro, tj. 6 czerwca.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.