Charlotte Kalla i Stina Nilsson nie wystartują w Tour de Ski

0

Charlotte-Kalla

Największe gwiazdy reprezentacji Szwecji w biegach narciarskich, Charlotte Kalla i Stina Nilsson, nie pojawią się na starcie jedenastej edycji Tour de Ski. Zawodniczki chcą się lepiej przygotować do mistrzostw świata w Lahti.

Tour de Ski od lat było traktowane przez biegaczki i biegaczy narciarskich bardzo prestiżowo, ale w ostatnich edycjach niektóre gwiazdy rezygnowały z występu w tym cyklu, aby lepiej przygotować się do imprezy docelowej, czyli mistrzostw świata lub igrzysk olimpijskich. Wiele razy z takiego rozwiązania korzystała Marit Bjoergen czy Charlotte Kalla. Nie inaczej będzie w tym sezonie. Norweżka już kilka tygodni temu zapowiedziała, że nie wystartuje w Tour de Ski. – Mam ułożony plan startowy. Pojawię się głównie na trzech Pucharach Świata przed świętami, a następnie przed mistrzostwami świata – powiedziała miesiąc temu Marit Bjoergen.

W Tourze nie wystartują także dwie największe nadzieje szwedzkich biegów narciarskich. Charlotte Kalla, zwyciężczyni z sezonu 2007/2008, również nie pobiegnie w tych zawodach. – W obecnej sytuacji nie sądzę, abym pojawiła się na starcie – mówiła Kalla. Podobnego zdania jest Stina Nilsson. – Myślę, że trzeba sobie wyznaczać priorytety. Głównym celem na ten sezon są dla mnie mistrzostwa świata – zaznaczyła 23-letnia biegaczka.

Jedenasta edycja Tour de Ski rozpocznie się 31 grudnia 2016 roku w szwajcarskim Val Mustair. Zawody zakończy tradycyjny podbieg pod Alpe Cermis, 8 stycznia 2017 roku.

Źródło: svd.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.