Charlotte Kalla i Johannes Hoesflot Klaebo liderami klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Charlotte Kalla po zwycięstwie w cyklu Ruka Triple objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Żółtą koszulkę lidera w rywalizacji panów zachował Johannes Hoesflot Klaebo. Jedyna punktująca Polka, Justyna Kowalczyk, po pierwszym weekendzie zmagań plasuje się na 23. miejscu.

Charlotte Kalla po sobotnim biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale jej strata do prowadzącej Stiny Nilsson była niewielka. W niedzielę Kalla zainkasowała jednak 243 punkty, co pozwoliło jej awansować na pierwsze miejsce i przejąć żółtą koszulkę liderki od swojej rodaczki. Na drugą lokatę wskoczyła Marit Bjoergen, która traci do Szwedki 64 punkty, a na trzecią Ragnhild Haga ze stratą 107 “oczek”.

Justyna Kowalczyk po pierwszym weekendzie Pucharu Świata zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polka była 20. w sprincie klasykiem, 18. na dystansie 10 kilometrów tą samą techniką i uplasowała się na 24. miejscu w minicyklu Ruka Triple.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet

Posiadaczem żółtej koszulki lidera po weekendzie w Kuusamo jest Johannes Hoesflot Klaebo. 21-letni Norweg prowadził od piątkowych sprintów i ostatecznie zgromadził na swoim koncie 300 punktów (dwa zwycięstwa etapowe + triumf w Ruka Triple). Na drugie miejsce awansował Martin Johnsrud Sundby z dorobkiem 230 “oczek”. Na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej plasuje się natomiast Alexander Bolshunov (192 punkty). Czołową dziesiątkę zamyka Szwed Calle Halfvarsson.

Reprezentanci Polski w Kuusamo nie zdobyli punktów i nie zostali jeszcze sklasyfikowani.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.