fot: langd.se

fot: langd.se
fot: langd.se

Charlotte Kalla we wtorek i w środę przeszła gruntowne badania w klinice w Sztokholmie, aby odkryć przyczyny nagłej zapaści formy podczas weekendu w Kuusamo. Okazało się, że u Szwedki stwierdzono migotanie przedsionków. Biegaczka czuje się już jednak lepiej i chce wrócić do rywalizacji.

Charlotte Kalla miała duże problemy na trasie niedzielnego biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Kuusamo. Szwedka z wielkim trudem dobiegła na metę i częściej wyglądało to na marsz na nartach niż na bieg narciarski. Za linią mety na 28-latkę czekał już lekarz kadry, aby w razie potrzeby udzielić szybkiej pomocy medycznej. – Już po 2,5 kilometra czułam, że w ogóle nie mam sił. To było bardzo dziwne uczucie. Do tego doszło wielkie zmęczenie. Nigdy czegoś takiego nie przeżyłam i tak naprawdę nie rozumiałam co się ze mną w tym momencie dzieje – mówiła Kalla wspominając wydarzenia z niedzieli.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska następnego dnia udała się na badania do kliniki w Sztokholmie, aby odnaleźć przyczyny tej niedyspozycji. Trener kadry podjął także decyzję o wycofaniu Kalli ze składu na Puchar Świata w Lillehammer. Dokładne analizy lekarskie wykazały, że Szwedka miała migotanie przedsionków serca i właśnie to było powodem słabszej formy. – Można powiedzieć, że gorsza dyspozycja Charlotte była spowodowana migotaniem przedsionków. We wtorek i w środę Charlotte wykazała już dobre wartości we wszystkich testach, które przechodziła. Po tych badaniach wiemy, że nie ma medycznego zagrożenia dla jej zdrowia i może wrócić do treningów, a także kontynuować karierę – tłumaczy lekarz kadry Per Andersson.

Zadowolona z obrotu spraw jest także Szwedka, która czeka na powrót do rywalizacji. – Czuję ogromną ulgę po tym, jak badania wykazały, że nie mam żadnej choroby. Mam to już za sobą i teraz koncentruję się na tym, co przyniesie los. W naszym sporcie nie jest niczym niezwykłym kiedy dobiegamy na metę wyczerpani, ale tym razem zakwasiłam się dużo wcześniej niż kiedykolwiek. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że po prostu chciałam zrobić więcej niż pozwalało mi ciało – mówi Kalla cytowana przez langd.se

Źródło: langd.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.