Charlotte Kalla: Atmosfera w Falun jest wyjątkowa!

fot. svenskdam.se
fot. svenskdam.se

Kiedy popatrzymy na ubiegły sezon, to z pewnością Charlotte Kalla może uznać go za świetny, jeśli nie najlepszy w karierze. Podczas Igrzysk w Sochi wywalczyła trzy medale – dwa srebra indywidualnie i złoto w sztafecie. Mistrzyni Olimpijska w biegu na 10 km stylem dowolnym z Vancouver będzie w przyszłym sezonie jedną z głównych nadziei Szwedów w Falun. Kalla odpowiedziała na kilka pytań oficjalnej stronie czempionatu.

Na początek zapytano ją, co sądzi aktualnie o swojej formie i jak przebiegają przygotowania do sezonu. – Mój trening idzie tak jak należy. Wszystko posuwa się do przodu. – mówi 7. zawodniczka ubiegłego sezonu PŚ. – Czuję, że jestem dokładnie tam, gdzie chcę być w tym momencie – dodała.

– Wciąż chcę się rozwijać i mam w sobie bardzo dużo motywacji, żeby robić to, co trzeba. Zebrałam wiele doświadczeń w przeszłości, ale wiem, ze jest jeszcze parę rzeczy, które mogę zrobić lepiej.  Z technicznego punktu widzenia chce skuteczniej odkryć klucz do jazdy na nartach, aby to zrobić będę musiała zdecydowanie więcej jeździć na nartach po śniegu. Latem trenujemy na nartorolkach i jest to dobry trening, ale to nie to samo. Zawsze jest większa prędkość i inny punkt równowagi. Dlatego jestem pewna, że będę jeździć więcej na nartach przez cały rok.

Dziennikarz oficjalnej strony Mistrzostw Świata w Falun nie omieszkał zapytać się o plany medalowe Charlotte na nadchodzący czempionat. – Mam nadzieję, że będzie dobrze, ale nie zamierzam mówić o celach medalowych. To zatrzymam dla siebie – krótko ucięła Kalla. – Uwielbiam startować w Falun, ponieważ to jest wspaniałe uczucie ścigać się na domowym śniegu i czuć wsparcie kibiców. Jest oczywiste, że ciągle myślę o Falun. Na przykład dzisiaj, gdy wspinałam się po górę w Tossenber wiedział, że to będą kluczowe momenty w Falun.

Pełny wywiad znajdziecie TUTAJ!

Źródło: falun2015.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.