Charlotte Chable i Giovanni Borsotti kontuzjowani

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Dwójka alpejczyków Charlotte Chable oraz Giovanni Borsotti doznali w ostatnim czasie kontuzji w efekcie czego nie będą mogli wystąpić za niecałe dwa tygodnie w Sölden na rozpoczęciu kolejnej edycji alpejskiego Pucharu Świata.

Zarówno 22-letnia Szwajcarka jak i 26-letni Włoch to specjaliści od konkurencji technicznych i istniała szansa, że pojawią się w zawodach w slalomie gigancie w Sölden. Teraz nie ma już wątpliwości, że zabraknie ich na starcie. Rok temu Borsotti zajął tam 13. miejsce, zaś Chable zakończyła swoją przygodę na pierwszym przejeździe, który był zbyt słaby aby zmieścić się do najlepszej 30.

Włoski gigancista poczuł ból w kolanie podczas treningu na lodowcu w Saas Fe po czym udał się na badania lekarskie. Okazało się, że ma on uraz łąkotki i zwichnięcie lewego stawu kolanowego i musiał poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Na szczęście wymagana dla Borsottiego przerwa nie będzie długa i ma potrwać około 4 tygodnie.
W poprzednim sezonie również za sprawą lewego kolana Borsotti musiał poddać się leczeniu i nie dokończył sezonu. Wówczas zaliczył upadek na treningu w Alta Badia i musiał przejś zabieg rekonstrukcji więzadeł kolanowych.

Nieco dłuższa przerw czeka szwajcarską narciarkę. Chable tak jak Borsotti trenowała w Saas Fe. W trakcie jazdy treningowej zawadziła ona o slalomową tyczkę i gwałtownie zahamowała, w następstwie czego upadła doznając urazu kostki. Diagnoza dla Charlotte to złamanie kostki i sześć tygodni odpoczynku od jazdy na nartach.

Źródło: ski-online.ch, snowalps.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.