Charlotte Chable i Camille Rast rozpoczęły treningi na nartach

fot. Swiss-Ski ((Valeriano Di Domenico/freshfocus)

fot. Swiss-Ski ((Valeriano Di Domenico/freshfocus)

Dwie zawodniczki szwajcarskiej kadry narciarstwa alpejskiego zaliczyły niedawno swoje pierwsze treningi na nartach w sezonie 2017/2018. Charlotte Chable i Camille Rast szlifują już na śniegu swoją formę, ale jeszcze nie wiadomo kiedy pojawią się w wyścigach.

Charlotte Chable miała bardzo pechowy poprzedni sezon. W październiku ubiegłego roku złamała kostkę co zaburzyło jej przygotowania do sezonu i uniemożliwiło starty w pierwszych zawodach Pucharu Świata. 23-letnia Szwajcarka powróciła na początku grudnia i zdążyła wystartować w 5 zawodach PŚ, ale już w styczniu uszkodziła więzadła krzyżowe i łąkotkę w prawym kolanie, co zakończyło jej sezon. Po ponad 9 miesiącach przerwy, Chable wróciła nareszcie do treningów na nartach i obecnie pracuje nad wypracowaniem odpowiedniej formy w Zinal.

Problemy zdrowotne nękały także inną Szwajcarkę – 18-letnią Camille Rast. Bardzo dobrze zapowiadająca się młoda alpejka, która w tym roku została Mistrzynią Świata Juniorek w slalomie zmagała się z mononukleozą, która objawia się m.in. ogólnym osłabieniem organizmu. Rast podobnie jak Chable jest już w Zinal, gdzie w tym tygodniu rozpoczęła treningi na śniegu.

Źródło: facebook.com/CamilleRast99, instagram.com/charlottechable

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.