fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

Reprezentacja Austrii w narciarstwie alpejskim straciła w tym sezonie kolejną zawodniczkę. Na początku listopada nogę złamała Eva-Maria Brem, a wczoraj więzadła w kolanie zerwała Carmen Thalmann.

Pechowy wypadek przydarzył się Thalmann na treningu w Copper Mountain (USA). Podczas jazdy slalomowej Austriaczka upadła i zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Po powrocie do Austrii przejdzie ona jak najszybciej operację, po której będzie można ocenić jak długo potrwa przerwa od jazdy na nartach. Pewne jest jednak, że przy takiej kontuzji Thalmann podobnie jak Brem już w tym sezonie nie wystąpi.

Thalmann, która pomimo wciąż młodego wieku (27 lat) jest jedną z bardziej doświadczonych zawodniczek w kadrze Austrii ma już za sobą taki sam uraz. Wówczas jednak kontuzjowana była prawa noga. Jak to bywa w większości podobnych przypadków zawodniczka zapewnia, że mimo poważnego urazu stara się zachować pozytywne nastawienie i ma nadzieję wrócić do rywalizacji jeszcze silniejsza. W zawodach PŚ w Levi Thalmann była najwyżej sklasyfikowaną Austriaczką. Zajęła tam 10. miejsce.

Źródło: oesv.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.