Fot.carlnordin.se
Fot.carlnordin.se

Szwedzki skoczek narciarski, Carl Nordin zakończył sportową karierę. Powodem tej decyzji jest brak motywacji oraz brak funduszy na dalsze trenowanie.

Zawodnik już od ubiegłego roku rozważał odwieszenie nart na przysłowiowy kołek. Jak sam mówi, decyzja była bardzo trudna. Aby móc kontynuować karierę, Nordin myślał nawet nad przeprowadzką do Norwegii. Niestety ten pomysł nie mógł zostać zrealizowany ze względu na zbyt duże koszty. – Próbowałem trenować latem. Po 3 miesiącach jednak zacząłem odczuwać brak motywacji, przez brak pieniędzy nie miałem żadnych celów na zbliżający się sezon – mówi były już skoczek. Po zakończeniu kariery, Nordin ma zamiar poświęcić się swoim studiom. Szwed aktualnie robi studia inżynierskie w Sztokholmie.

Warto dodać, iż kłopoty z brakiem pieniędzy na trenowanie spowodowane są tym, że Szwedzki Związek Narciarski postanowił radykalnie obciąć środki finansowe. Zlikwidował również seniorską kadrę narodową. W szwedzkich skokach narciarskich nastąpił zatem poważny kryzys.

Źródło: allehanda.se

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.