Carina Vogt chce Turnieju Czterech Skoczni dla kobiet

fot. carina-vogt.de

fot. carina-vogt.de

Carina Vogt, najlepsza niemiecka skoczkini narciarska, dwukrotna mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska, otwarcie mówi o potrzebach zmian w kobiecych skokach narciarskich. Jedną z jej propozycji jest zorganizowanie Turnieju Czterech Skoczni dla kobiet. 

W rozmowie z niemiecką gazetą “Bild” Vogt przyznała, że Turniej Czterech Skoczni dla kobiet byłby bardzo dobrym pomysłem. – Jestem jak najbardziej za. Najlepiej byłoby gdyby nasz turniej zintegrowany był z męskimi konkursami. Zasłużyliśmy na to. To byłoby dobre rozwiązanie, jestem tego prawie pewna. Po prostu trzeba chcieć – mówiła mistrzyni olimpijska w Soczi. Pozytywnie wypowiada się także o rywalizacji drużyn mieszanych. Konkursy mieszane w skokach narciarskich to nadal pewna nowość. Choć organizowane były już na mistrzostwach świata w Val di Fiemme, Falun oraz Lahti, na igrzyskach olimpijskich jeszcze nie zadebiutowały. Szansa na zorganizowanie takiego konkursu może pojawić się podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. – Mam wielką nadzieję, że to się wydarzy w nadchodzących latach. Myślę, że konkurencja jest bardzo atrakcyjna i byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli zdobyć medale olimpijskie w Pekinie w 2022 roku – komentowała Vogt.

Przygotowania Niemki do nadchodzącego sezonu nie były perfekcyjne. W sierpniu upadła na skoczni podczas treningu w Courchevel. Poskutkowało to niegroźną kontuzją kolana, która jednak wymusiła sześciotygodniową przerwę w treningach. Mistrzyni świata uspakaja i mówi, że zarówno fizycznie jak i psychicznie jest już wszystko w porządku. A o tym w jakim miejscu jest, przekona się podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata w Lillehammer, które odbędą się na początku grudnia. Nie martwi się też o swoje przygotowanie do igrzysk w Pjongczang. – Wciąż jest dość czasu do lutego. Miałam szczęście, że do wypadku doszło tak wcześnie – podsumowała.

źródło: bild.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.