Calle Halfvarsson o incydencie z Johannesem Klaebo: “Jego zachowanie było dziecinne”

fot. callehalfvarsson.se

fot. callehalfvarsson.se

Calle Halfvarsson i Johannes Hoesflot Klaebo po biegu półfinałowym w Lillehammer mieli sobie do wyjaśnienia sprawę kontaktu na trasie sprintu stylem dowolnym. Jak donosi NRK, młody Norweg nie był jednak chętny do rozmowy ze szwedzkim rywalem.

Półfinałowy bieg sprintu stylem dowolnym w Lillahemmer był niezwykle wyrównany, a biegacze pokonywali kolejne metry trasy w niewielkich odstępach. Nic więc dziwnego, że na jednym z ostatnich podbiegów przed metą doszło do kontaktu między Johannesem Hoesflotem Klaebo a goniącym go Calle Halfvarssonem. Norweg jako pierwszy zaczął pokonywać wzniesienie, ale podążający jego śladem Szwed nie zamierzał dać za wygraną i przy próbie dogonienia lidera nadepnął na kijek 22-latka z Trondheim. Trzykrotny mistrz olimpijski z Pjongczangu złamał przez to kijek i stracił szansę na awans do finału. Do decydującego biegu nie dostał się także Halfvarsson, który przegrał walkę na finiszu.

Po biegu Szwed próbował przeprosić Johannesa Hoesflota Klaebo, ale Norweg nie zamierzał słuchać jego wyjaśnień. – To było zupełnie niepotrzebne. Nie miałem ochoty na to, aby z nim rozmawiać – mówił reprezentant gospodarzy. – Powiedziałem mu, że powinien się trzymać swojego toru jazdy – dodał Klaebo.

Inne zdanie na ten temat miał Calle Halfvarsson, który zachowanie swojego młodszego rywala nazwał dziecinnym. – W sprincie tak się dzieje. Nie masz czasu na to, żeby zastanowić się nad kolejnym ruchem. Rozumiem, że jest zły, ale jego zachowanie było dziecinne – tłumaczył Szwed. – Tak, moja narta przejechała po jego kiju, ale ale to nie było celowe. Gdyby tak było to zostałbym zdyskwalifikowany – kwituje 29-letni biegacz.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.