Calle Halfvarsson: Jestem lepszy od Northuga i Sundbiego

fot. callehalfvarsson.se

fot. callehalfvarsson.se

Calle Halfvarsson w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem Expressen przyznał, że w swojej najlepszej formie jest lepszym biegaczem niż Petter Northug czy Martin Johnsrud Sundby. 

Nie od dziś wiadomo, że szwedzcy i norwescy biegacze nie przepadają za sobą. Teraz oliwy do ognia dodał Calle Halfvarsson, który powiedział w wywiadzie dla dziennika Expressen, że po jego chorobie nie ma już śladu i nie obawia się żadnych przeciwników. – Wcześniej nie mogłem pokazać pełni swoich możliwości, bo zmagałem się z problemami zdrowotnymi. Wiem, że Sundby ma świetną wytrzymałość, ale ja lepiej jeżdżę na nartach i przez to jestem bardziej kompletnym biegaczem – mówi Halfvarsson. – Zarówno Martin, jak i Petter są silni fizycznie, ale kiedy jestem zdrowy to ja mam większe szanse, bo jestem wszechstronniejszy –  dodaje.

Halfvarsson miniony sezon Pucharu Świata zakończył na 21. miejscu. Na początku roku Szwed był nawet posiadaczem żółtego plastronu lidera, ale choroba i nieobecność w prestiżowym cyklu Tour de Ski sprawiły, że spadł w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na odległą lokatę. 28-latek zdobył także brązowy medal mistrzostw świata w sztafecie.

Źródło: Expressen 

1 thought on “Calle Halfvarsson: Jestem lepszy od Northuga i Sundbiego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.