Byrt i Biela podsumowują sezon 2014/2015

www.tzn.com.pl
www.tzn.com.pl

Tomasz Byrt oraz Stanisław Biela postanowili podsumować sezon 2014/2015 w skokach narciarskich. Zarówno jeden jak i drugi skoczek w minionym sezonie prezentował bardzo dobrą formę.

Obu skoczków łączy to, że dostali szansę na pokazanie się w konkursach wyższej rangi. Byrt miał możliwość 3 razy wystąpić w zawodach Pucharu Kontynentalnego,zawsze był w “30”. Biela startował na Uniwersjadzie, z kolegami z drużyny zdobyli brązowy medal, startował on również w zawodach Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Świata.

Pomimo opóźnionego przygotowania do sezonu zimowego Tomasz Byrt ocenił,że: “skakanie jest już coraz lepsze i poziom jak na ten nasz narodowy jest już w miarę dobry, także trzeba tylko teraz działać dalej” podsumował zawodnik reprezentujący klub WSS Wisła w Wiśle. Podkreślił, że jest zadowolony z tego, iż powrócił do rywalizacji oraz,że mógł porywalizować w konkursach Pucharu Kontynentalnego,”Do formy troszkę trzeba jeszcze poczekać, ponieważ trzeba powtarzalnie skakać, a ja mam takie skoki, że jeden jest bardzo dobry, a drugi już troszeczkę gorszy, dlatego trzeba to wypracować i jak będzie już stabilizacja, to wtedy będzie dobrze”-dodał Byrt.

Stanisław Biela miniony sezon również może zaliczyć do udanych. Zawodnik, który powrócił do rywalizacji, pokazywał się na konkursach Pucharu Świata w Polsce oraz zawodach Pucharu Kontynentalnego. Swoje występy w sezonie 2014/2015 podsumował następująco: “Ogólnie sezon uważam za udany, szczególnie te występy w Pucharze Kontynentalnym. Pod koniec sezonu już mi się może troszkę gorzej skakało, ale ten początek sezonu, styczeń i luty uważam za bardzo fajny i miałem wtedy naprawdę dobre konkursy”. Zawodnik klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre dodaje: “To, że pod koniec sezonu nie startowałem już w zawodach Pucharu Kontynentalnego nie było spowodowane raczej zmęczeniem sezonem tylko błędami, które wkradły się już w ostatnich kilku tygodniach sezonu zimowego. Myślę, że brakuje mi jeszcze po prostu doświadczenia”. Bardzo dobrze wspomina występ na Zimowej Uniwersjadzie w Strebskim Plesie, gdzie wspólnie z Andrzejem Zapotocznym oraz Jakubem Kotem stanęli na najniższym stopniu podium.

Źródło informacja własna/www.pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.