Były trener Petry Vlhovej zostaje w Polsce. PZN zadowolony

fot. PZN

fot. PZN

Ivan Ilanovsky przed rokiem został zatrudniony w Polsce. Słowacki szkoleniowiec, który niegdyś współpracował z Petrą Vlhovą, zajmował się  w naszym kraju głównie Magdaleną Łuczak. Polski Związek Narciarski jest zadowolony z jego pracy i przedłuży z nim kontrakt.

Trener Ivan Ilanovsky zostaje w Polsce. Słowak będzie nadal pracował z Magdaleną Łuczak. – Z dwóch stron jest do tego chęć i nie ma planów na to, żeby tutaj coś zmieniać. Raczej myślimy o długoletniej współpracy, jeśli Ivan będzie chciał, a nam pozwolą na to różne okoliczności – potwierdził w rozmowie ze Sportsinwinter.pl wiceprezes ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu w PZN, Marcin Blauth.

Szkoleniowiec, który pracował kiedyś z Petrą Vlhovą (aktualną mistrzynią świata w gigancie), w Polsce zajmował się nie tylko prowadzeniem Magdaleny Łuczak. Poświęcał się także przekazywaniu wiedzy naszym trenerom. – Otworzył nam oczy na wiele spraw związanych z aspektami sportowymi i przygotowaniem zawodników. Oprócz tego, że pracuje z Magdą, to pomaga także innym zawodnikom i trenerom. To było bardzo dobre doświadczenie – mówił nam Marcin Blauth.

 

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj