Były trener Ammanna zajmie się także MŚJ w Zakopanem. “Nie mogę się ich doczekać”

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Berni Schödler, który od czerwca będzie pełnił funkcję koordynatora Pucharu Kontynentalnego i mistrzostw świata juniorów, udzielił wywiadu dla Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. – Chcę dalej rozwijać i kształtować cykl – mówił Szwajcar.

Dwa dni temu świat obiegła informacja o tym, że Berni Schödler zastąpi na stanowisku koordynatora Pucharu Kontynentalnego i mistrzostw świata juniorów rezygnującego po 20 latach pracy Horsta Tielmanna. Dziś 48-latek opowiedział nieco Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o swojej nowej funkcji. – Czuję się bardzo dobrze, oczywiście jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się nowej pracy jako członek zespołu Sandro Pertile – rzekł. 

Szwajcar wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na objęcie nieznanej mu, jak dotąd, roli. – Powodem było to, że chcę dalej rozwijać i kształtować cykl Pucharu Kontynentalnego wraz z organizatorami, trenerami i sportowcami. Wszyscy byliśmy w stanie wiele się nauczyć i mogliśmy skorzystać z pracy, którą Walter Hofer, Horst Tielmann i Ueli Forrer wykonali dla naszego sportu. Uważam to również za wyzwanie i jestem bardzo zmotywowany do stawienia temu czoła. Jedną z głównych atrakcji będzie dla mnie współpraca z organizatorami Pucharu Kontynentalnego. Jako trener zawsze byłem świadkiem ich pasji i zaangażowania w organizowanie bardzo dobrych wydarzeń. Ta świetna współpraca była kluczowym czynnikiem w mojej decyzji – oznajmił były skoczek. 

Nowy koordynator wytłumaczył także, na czym będzie polegać jego nowa praca. – Mam świadomość, że obecna sytuacja w Europie, ale także na całym świecie, będzie stanowić dla nas nowe wyzwania. Ponadto, istnieją już dobrze znane nam sytuacje ze śniegiem czy warunkami klimatycznymi, z którymi nasz sport musi się zmierzyć. Oczywiście będę również pracować nad przygotowaniem dobrego kalendarza zawodów i stałą wymianą z personelem FIS i organizatorami. Nie mogę się doczekać, aby nauczyć się wielu nowych rzeczy i kształtować sport jako zespół. Dodatkowo przygotowywane są Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2021 w Zakopanem, których nie mogę się doczekać – powiedział Schödler.

Źródło: FIS