Były kombinator norweski trenerem czeskich skoczkiń

fot. czech-ski.com

Zmiany w sztabie szkoleniowym skoczkiń narciarskich za naszą południową granicą. Czesi zdecydowali, że reprezentację poprowadzi były kombinator norweski Tomas Vambera. 

Tomáš Vambera został mianowany nowym trenerem Czeszek w skokach narciarskich. Były kombinator norweski, który karierę zakończył w 2011 roku, chce wprowadzić rodzime skoczkinie na wyższy poziom. – Chciałbym wszystko ustabilizować, skonfigurować system w zespole i ujednolicić pewne zasady i procedury – przyznał Vambera. Według nowego szkoleniowca, przyszłość damskich skoków za naszą południową granicą, klaruje się obiecująco.

– Kiedy słoweński trener Matjaz Triplat prowadził  nasze panie, ja pracowałem jako asystent. Śledziłem zatem skoki kobiet, uczestniczyłem w kilku obozach i konkursach w ciągu ostatnich kilku lat, więc znam dziewczyny bardzo dobrze – mówił Tomáš Vambera. Według niego największym problemem w Czechach jest brak obiektów. Trener przyznał, że głównym ośrodkiem przygotowań będzie Frenstat, ale skoczkinie wybiorą się także na zagraniczne obozy.

Wiadomo już, że w nowym sezonie nie zobaczymy Barbory Blazkovej, która postanowiła zakończyć karierę. Sezon letni Czeszki rozpoczną w Szczyrku podczas zawodów FIS Cup. – W ciągu lata najważniejszym momentem dla mojej grupy będą zawody FIS Grand Prix we Frenstacie – uzupełniał Vambera.

Źródło: Czech-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.