Byliśmy na Olimpijskim Pożegnaniu Lata w Katowicach (FOTO + Wideo)

DSCN2986-CopyW Katowicach odbywał się dzisiaj piknik Olimpijskie Pożegnanie Lata. Udział w nim wzięła ogromna liczba sportowców z całego kraju, w tym oczywiście skoczkowie narciarscy z mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele. Mamy dla Was relację z tego wydarzenia.

Olimpijskie pikniki to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych na Mazowszu. W tym roku po raz pierwszy zdecydowano o organizacji wydarzenia w Katowicach na placu przy Spodku i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Organizatorem był oczywiście Polski Komitet Olimpijski oraz Miasto Katowice. Podczas pikniku kibice mogli odwiedzać także stoiska nawiązujące do sportów zimowych. Każdy mógł spróbować strzelać jak biathloniści i spróbować skoczyć z małej skoczni. Imprezę uświetnili Kamil Stoch, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro i Piotr Żyła. Skoczkowie rozdawali autografy i robili zdjęcia z kibicami.

Kamil Stoch był także gościem konferencji Polskich Nadziei Olimpijskich. Program ten to wspólna inicjatywa PKOl oraz firmy Procter & Gamble, Telewizji Polsat i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Głównym celem jest wspieranie młodych sportowców na starcie kariery zawodowej. Prócz Kamila Stocha na spotkanie zaproszono także Roberta Korzeniowskiego i Michała Jelińskiego, trenera Łukasza Kruczka oraz pozostałych naszych skoczków. Podczas rozmowy głos zabrała Barbara Sobańska – Dyrektor Zespołu SMS im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Przypomnijmy, że absolwentem tej szkoły jest właśnie Stoch. – Bez środków uzyskanych z PNO nie bylibyśmy w stanie zrealizować planów organizacyjno-szkoleniowych dla najlepszych uczniów – mówiła Sobańska. Dzięki temu programowi do SMS w Zakopanem udało się zakupić sprzęt i zorganizować kilka obozów zagranicą.

Ciekawym aspektem spotkania było zestawienie wypowiedzi sportowców, którzy zdobyli już medale Igrzysk Olimpijskich z opowieściami sportowców rozpoczynających swoją drogę po sukces. Ci drudzy oczywiście podkreślali, jak ważne jest istnienie programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. – Dzisiaj nie musimy bać się sięgać po sukcesy – mówił na konferencji Kamil Stoch. – Mamy do tego warunki i środki, więc tylko zdobywać laury – dodał. Trener Łukasz Kruczek przyznał, ze takie programy są potrzebne. – Musimy jednak myśleć stale o przyszłości, aby za tymi zawodnikami nie zrobiła się przerwa. Aby kolejne nadzieje olimpijskie dobijały do krajowej czołówki – mówił Kruczek. Szkoleniowiec dodał także, że liczy na wsparcie ze strony SMS-ów. Miejmy nadzieję, że akcja przyczyni się do rozwoju także innych dyscyplin zimowych i nie tylko.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji:

FOTORELACJA

Z Katowic dla Sportsinwinter.pl,
Franek Damboń

Mateusz Król
Obserwuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: