Była biathlonistka dołączy do sztabu Adama Kołodziejczyka

Polskich biathlonistów trenuje Adam Kołodziejczyk, który wcześniej prowadził kobiecą kadrę. Pod jego wodzą nasze zawodniczki zdobyły łącznie 4 medale. / fot. M. Król

Menadżer ds. komunikacji w Polskim Związku Biathlonu Sebastian Krystek podczas transmisji mistrzostw Polski poinformował o nowej osobie w sztabie kadry narodowej. Do grupy Adama Kołodziejczyka dołączy była biathlonistka Agnieszka Cyl. Będzie ona pełnić funkcję asystentki głównego szkoleniowca. 

fot. M. Król

Dzisiaj w ramach mistrzostw Polski zostaną rozegrane sprinty. Najpierw do rywalizacji przystępują panie. Polski Związek Biathlonu przeprowadza transmisje z sobotnich oraz niedzielnych zmagań. Tuż przed startem kobiet ważną informację przekazał Sebastian Krystek. Menadżer ds. komunikacji w PZBiath poinformował o nowej osobie w sztabie szkoleniowym kadry narodowej.

Do grupy Adama Kołodziejczyka dołącza Agnieszka Cyl. Tę informację potwierdziła sama zainteresowana. Propozycję współpracy Cyl otrzymała od szkoleniowca polskich biathlonistów, którego teraz będzie asystentką. 37-latka w tym sezonie skutecznie trenowała młodzież startującą w barwach klubu UKS Biathlon Chorzów. Na mistrzostwach Polski młodzików podopieczni byłej zawodniczki zgarnęli 8 złotych medali.

– Nie zastanawiałam się długo. Było to dla mnie duże zaskoczenie i duże wyróżnienie. Tak naprawdę krótka rozmowa z mężem i się zgodziłam. – powiedziała siódma zawodniczka igrzysk olimpijskich w Vancouver. – Nas z trenerem Adamem łączy jedno – pasja. Uzupełniamy się też nawzajem. Trener Adam jest teoretykiem, a ja praktykiem – dodała.

Źródło: PZBiath