Buzzi i Casse zastąpią kontuzjowanych w super G na MŚ w Sankt Moritz

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND
fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Wycofanie się z rywalizacji w supergigancie na MŚ w Sankt Moritz Christofa Innerhofera i Luki De Aliprandiniego stało się szansą dla dwóch innych Włoskich narciarzy, którymi dyrektor sportowy musiał zastąpić kontuzjowanych alpejczyków. Massimiliano Rinaldi ogłosił, że będą to Mattia Casse oraz Emanuele Buzzi.

Zarówno Casse jak i Buzzi zadebiutują na mistrzostwach świata. Obaj regularnie występują w tym sezonie Pucharu Świata, jednak bez spektakularnych wyników. W supergigancie najlepszym wynikiem Casse było 33. miejsce w Val Gardenie. Buzzi dwa razy punktował, a tym najwyższym miejscem jakie zajął była 28. pozycja w Kitzbühel. W Pucharze Europy Casse odniósł tej zimy dwa zwycięstwa w Wengen, natomiast Buzzi był niedawno 4. w Hinterstoder.

Matia Casse do Sankt Moritz pojechał jako rezerwowy, natomiast Buzzi nie był wcześniej w składzie Włochów. Jednak w związku z urazem głowy jakiego doznał Luca De Aliprandini i rezygnacją ze startów Christofa Innerhofera, który ma pękniętą kość strzałkową, 27-letni Casse i 22-letni Buzzi będą mieli okazję po raz pierwszy wystąpić na mistrzostwach świata.

Zmagania mężczyzn w super G na MŚ w Sankt Moritz odbędą się w środę 8.02 o godzinie 12:00.

Źródło: fisi.org

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.