Budowa skoczni w Kazachstanie dobiega końca

0

fot: Sabirżan Muminow

fot: Sabirżan Muminow

Do tej pory Kazachstan posiadał jeden porządny kompleks skoczni zlokalizowany w  Ałmatach. Nowe obiekty powstają w północnej części Kazachstanu w Szczuczyńsku w regionie Burabaj.

Jak donosi portal skisite.kz, obiekty HS 140 i HS 100  są wyposażane w igelit, który będzie umożliwiał całoroczny trening oraz rozgrywanie zawodów. Skocznie zostaną oddane do użytku w trzecim kwartale przyszłego roku. Trybuny zlokalizowane są  po obu stronach zeskoku i mieszczą około 15 000 widzów. Nowe obiekty bardzo przypominają norweską skocznie OsloHollmenkollen.

Pomysł na budowę powstał w 2006 roku, cały ośrodek miał być gotowy już w 2014 roku, jednak z powodów finansowych nie było to możliwe. Otwarcie obiektu nie będzie możliwe w najbliższym terminie, gdyż nie wszystkie elementy konstrukcyjne są dobrze dopracowane. Zakończony został montaż igielitu, gotowe są również tory najazdowe. Budowlańcy  muszą jeszcze zainstalować siatki przeciwwietrzne, poprawkom poddane zostaną również wieże najazdowe. Dodatkowym atutem położenia obiektu jest bliskość Parku Narodowego “Burabaj”, który jest bardzo popularnym miejscem szczególnie w okresie letnim. Skocznie są usytuowane w idealnym miejscu, gdyż wg gospodarzy i budowlańców są widoczne z każdego miejsca w mieście.

Do tej pory zawody Pucharu Świata odbywały się tylko w kazachskich Ałmatach, obiekty w Szczuczyńsku będą drugim mocnym punktem Kazachstanu w sportach zimowych.

Źródło: skisite.kz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.