Alpejski PŚ. Stephanie Brunner znowu kontuzjowana

Niepokojące wieści doszły nas z Austrii. Stephanie Brunner – alpejka specjalizująca się w konkurencjach technicznych – doznała kontuzji kostki. Oznacza to koniec sezonu dla 27-letniej zawodniczki, która miała w planach start podczas zawodów w Åre.

fot. Andrea Miola ©

Stefanie Brunner należy do bardzo doświadczonych przez los narciarek. Austriaczka miała w swej karierze różne zakręty. Nie tak dawno wróciła do startów po ciężkiej kontuzji więzadła krzyżowego. Niestety – nie na długo. Austriaczka upadła na treningu w Åre i zerwała więzadło stawu skokowego. Oznacza to powrót do domu i poddanie się szczegółowym badaniom. Na ten moment nieznane są jeszcze szczegóły kontuzji, ale na pewno nie pokaże się już w kończącym się sezonie.

Brunner to zawodniczka będąca pewnym punktem austriackiej ekipy. Specjalizuje się głównie w gigantach. Jej najlepszy wynik to trzecie miejsce w 2018 w Killington. Na mistrzostwach świata w St. Moritz w 2017 w swej kluczowej konkurencji zajęła piąte miejsce. W swym dorobku ma też srebrny medal olimpijski w Pjongczangu zdobyty w zawodach drużynowych oraz medale Mistrzostw Świata Juniorów.

źródło: skiweltcup.tv