Breezy Johnson z kolejną kontuzją, Neureuther bogatszy o 100 tysięcy euro – alpejskie podsumowanie tygodnia

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

Breezy Johnson z kolejną kontuzją, Felix Neureuther ze sporą kwotą na koncie po wygranej w programie telewizyjnym oraz Mikaela Shiffrin i jej slalom na niebie – to najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata narciarstwa alpejskiego minionego tygodnia.

Pech nie chce opuścić amerykańskiej narciarki alpejskiej Breezy Johnson. Specjalizująca się w konkurencjach szybkościowych zawodniczka opuściła cały miniony sezon z powodu kontuzji kolana. Teraz, kiedy dość pewnie przygotowywała się do nowej zimy, ponownie ucierpiało jej kolano (zerwane więzadła) i czeka ją rehabilitacja. Prawdopodobnie trudno będzie zobaczyć ją szybko w zawodach. We wtorek czeka ja operację. Warto przypomnieć, że kariera Breezy nabierała tempa, bo w sezonie 2017/2018 dziesięciokrotnie zdobywała punkty. W Ga-Pa otarła się wówczas o podium, kiedy zajęła czwarte miejsce w zjeździe. Miejmy nadzieję, że dwudziestotrzyletnia zawodniczka szybko wyzdrowieje.

Felix Neureuther, który w marcu pożegnał się z karierą sportowca, wystąpił ostatnio w niemieckim programie “Beat the Star”, gdzie zmierzył się z członkiem piłkarskiej drużyny mistrzów świata Christophem Kramerem. Obaj sportowcy mieli przed sobą kilka konkurencji, w których musieli wykazać się m.in. znajomością show biznesu, celebrytów, bajek itp. Oglądający mieli spory ubaw, a niektóre konkurencje nabawiały Felixa skurczu w łydkach. Ostatecznie jednak to narciarz okazał się górą i wygrał sto tysięcy euro.

Mikaeli Shiffrin prawdopodobnie brakuje zawodów, bowiem Amerykanka w minionym tygodniu wykonywała slalom na… niebie. Jak to możliwe? A no tak, że mistrzyni miała okazję latać samolotami F-16D. – Jeśli zadzwoni US Air Thunderbirds, nie możesz powiedzieć „nie” i musisz być przygotowany na jedno z najlepszych doświadczeń w swoim życiu – stwierdziła Shiffrin i oddała się “ulotnym chwilom”. Tu możecie obejrzeć filmik z podniebnymi szaleństwami Mikaeli.

W minionym tygodniu Kanadyjczycy ogłosili składy swoich kadr. We wszystkich konkurencjach narciarskich powołano 55 sportowców. W kadrach alpejskich znaleźli się: Ali Nullmeyer, Amelia Smart, Benjamin Thomsen, Broderick Thompson, Brodie Seger, Cameron Alexander, Candace Crawford, Declan McCormack, Dustin Cook, Erik Read, Erin Mielzynski, Jack (James) Crawford, Jeffrey Read, Keegan Sharp, Kyle Alexander, Laurence St-Germain, Manuel Osborne-Paradis, Marie-Michèle Gagnon, Riley Seger, Roni Remme, Sam Mulligan, Simon Fournier, Stefanie Fleckenstein, Trevor Philp i Valérie Grenier. Warto podkreślić, że ten sezon będzie setnym Alpine Canada.

Źródło: skiracing.com/focus.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.