Brązowi medaliści w Lahti. Kubacki i Zniszczoł w składzie na Puchar Kontynentalny.

fot: Facebook Evenement Team
fot: Facebook Evenement Team

Tylko czterech zawodników ma prawo wziąć do Skandynawii trener Łukasz Kruczek. Z przesłanego dzisiaj komunikatu prasowego wynika, że w Lahti, Kuopio i Trondheim wystąpi brązowa czwórka medalistów z Falun. W zawiązku z tym Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł pojadą wraz z kadrą Macieja Maciusiaka na zawodu Pucharu Kontynentalnego do Seefeld. 

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro i Klemens Murańka – Brązowi medaliści w drużynie z Falun wystartują w konkursach z cyklu Pucharu Świata w Lahti (7-8 merca), Kuopio (10 marca) i Trondheim (12 marca). Trener Kadry A – Łukasz Kruczek stwierdził, że pierwsze zmiany w składzie są możliwe dopiero w Oslo –  Na konkursy Pucharu Świata w Oslo jest możliwa zmiana w składzie. Natomiast do Trondheim będzie raczej bez zmian, dokonamy je tylko w szczególnych przypadkach – komentuję swój wybór.

Trener Kadry B, do austriackiego Seefeld (7-8 marca) może zabrać aż 6 skoczków. Oprócz Dawida Kubackiego i Aleksandra Zniszczoła, w konkursach na skoczni Toni-Seelos-Olympiaschanze wystąpią: Maciej Kot, Krzysztof Biegun, Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek.

Źródło: Anna Karczewska/pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.