Bolszunow uderza Klaebo. Kibice mają mieszane uczucia

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

W sieci pojawił się zaskakujący filmik, który budzi spore kontrowersje. Na nim widać Aleksandra Bolszunowa, który boksuje twarz Johannes Klaebo. – Umiejętności w montażu oceniam 1 na 10 – skomentował trener Nowegów Eirik Myhr Nossum.

Bolszunow i Klaebo od kilku lat nieformalnie mają siebie za największych rywali. Minionej zimy pierwszy raz to Rosjanin okazał się najlepszy. Wygrał Tour de Ski i zgarnął Kryształową Kulę. – W tym roku był najlepszym biegaczem narciarskim na świecie, w przyszłym roku, jeśli wszystko wróci do normy, będziemy mu chcieli odebrać Puchar Świata – przyznał Johannes Klaebo.

Norweg do filmiku podszedł z dystansem. – Chcieli pokazać, w jaki sposób mnie uderzyli w tym sezonie – mówił na nagranym filmiku mistrz olimpijski w sprincie. – Zobaczymy, kto kto kogo będzie boksował kolejnej zimy – dodał z uśmiechem Klaebo.

Nieco inaczej do sprawy podeszli rosyjscy kibice. – To głupi pomysł, który spowoduje negatywne nastawienie rywali względem Bolszunowa. Mierne to i bardzo mi wstyd – napisała jedna z fanek. – Publikowanie takich filmów jest przejawem braku szacunku dla rywali. I zawsze kończy się źle – dodawał inny internauta.

Źródło: Dagbladet.no/Instagram

Mateusz Król
Obserwuj