Bolesna kara za doping. Baldauf i Hauke zdyskwalifikowani do 2023 roku

xc-ski.de

xc-ski.de

Dominik Baldauf oraz Max Hauke po aferze dopingowej podczas mistrzostw świata w Seefeld zostali ukarani za podjęcie niedozwolonych działań. Austriacka Komisja Antydopingowa wraz z WADA podjęli decyzję o ponad trzyletniej dyskwalifikacji.

O aferze dopingowej podczas mistrzostw globu w Seefeld było głośno. Zamieszani w niej byli m.in. reprezentanci gospodarzy, których przyłapano na przetaczaniu krwi. Niestety, podejrzenia o stosowaniu niedopuszczalnych sposobów podwyższenia formy przez Austriaków okazały się prawdą. Dominik Baldauf i Max Hauke zostali ukarani przez Austriacką Komisję Antydopingową. 27- i 26-latka zdyskwalifikowano do 28 lutego 2023 roku. To oznacza, że stracą oni możliwość wystartowania podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie i Planicy, a także na igrzyskach w Pekinie. Dodatkowo Dominikowi i Maxowi anulowano wszystkie wyniki osiągnięte od 1 kwietnia 2016 r. Okazało się bowiem, że na regularną transfuzję krwi decydowali się już od trzech lat.

Wątpliwym jest, czy Baldauf oraz Hauke powrócą na trasy Pucharu Świata po dyskwalifikacji. Pierwszy z nich obecnie chce zostać policjantem, a drugi powrócić do nauki w szkole medycznej.

źródło: ski-nordique.net/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.