fot. prsa.pl
fot. prsa.pl

Dziś rano dotarła do nas smutna informacja o śmierci Bogdana Chruścickiego. Wieloletni dziennikarz i komentator sportowy zmagał się ostatnio z problemami zdrowotnymi.

W ostatnim czasie Bogdan Chruścicki przebywał w szpitalu w związku z chorobą. O jego ciężkiej sytuacji dowiedzieliśmy się już podczas Forum Nordicum. Niestety, Chruścicki zmarł dzisiaj, dokładnie w dzień swoich 69. urodzin. Swoją karierę zaczynał w Polskiej Agencji Prasowej, przez niemal 40 lat pracował za mikrofon w radiu i stacji Eurosport. Kibice kojarzą go przede wszystkim z komentowanie skoków i biegów narciarskich.

Bogdan Chruścicki był także redaktorem naczelnym Kroniki Sportu Polskiego. W 2014 roku wydał książkę Justyna Kowalczyk. Królowa śniegu. Napisał w niej wiele ciekawostek z życia i kariery naszej biegaczki. W wydaniu opisał też sporo wydarzeń ze swojego życia zawodowego. W książce napisał też o swoim wypadku w tracie MŚ w Val di fiemme, kiedy wychodząc spod prysznica, poślizgnął się i połamał żebra. Nastąpiło wówczas kilka komplikacji, które spowodowały, że czempionat oglądał już tylko z łóżka szpitalnego.

Jednego z najpopularniejszych polskich komentatorów ostatnich lat, zapamiętamy na długo, a rodzinie i bliskim pragniemy złożyć wyrazy współczucia. Pan Bogdan przez słowa, które wygłaszał, nigdy do końca z tego świata nie odejdzie.

Non omnis moriar.

Źródło: Onet.pl / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.