Blinkfestivalen 2023. Przekonujące zwycięstwa na dystansie 50 km

Screen - YouTube

W drugim dniu rywalizacji na norweskich trasach w ramach Blink Festiwalu przeprowadzono zawody na 50 km stylem klasycznym. U panów zwyciężył Brytyjczyk Andrew Musgrave. Wśród kobiet najlepsza okazała się Astrid Oeyre Slind. Norweżka wyprzedziła drugą Lottę Udnes Weng o blisko półtorej minuty.

Screen – YouTube

Tym razem zwycięska

Norweżka Slind przed rokiem musiała uznać wyższość Szwedki Linn Soemskar, z którą na mecie przegrała o ponad dwie minuty. Tym razem to Astrid Oeyre była górą, pokonując Lotte Udnes Weng oraz trzecią na podium, rodaczkę Anikken Gjerde Alnes. Ósme miejsce zajęła Ebba Andersson, która na finiszu zameldowała się ze stratą aż 6 minut. Ogółem zawody ukończyło 36 zawodniczek, w tym Patricja Eiduka, trenująca niegdyś z polską kadrą. Łotyszka, która ma za sobą najlepszy sezon w Pucharze Świata uplasowała się na 29. lokacie, tracąc do zwyciężczyni 14 minut.

Wyniki kobiet

Zacięta walka za plecami Musgrave’a

Brytyjczyk na maratońskim dystansie nie dał szans gospodarzom imprezy. Choć jego przewaga nie była aż tak zdecydowana jak Slind. Drugi na mecie Thomas Joly stracił do Musgrave’a 25.2 s. Francuz stoczył zacięty bój z Petterem Northugiem. Norweg zakończył karierę przed pięcioma laty, ale podobnie jak przed rokiem, zdecydował się wziąć udział w letnich zmaganiach na nartorolkach. Co warte odnotowania, poczynił znaczny postęp, awansując z 48 na 3 pozycję. 

Wyniki mężczyzn