BlinkFestivalen 2023. Klaebo ponownie pokonany. Dublet Szwedki

fot. M. Rudzińska

Za nami ostatni dzień zmagań w popularnej nartorolkowej imprezie, jaką jest BlinkFestivalen. Tym razem biegaczki i biegacze narciarscy rywalizowali w sprintach, natomiast biathloniści i biathlonistki w biegach masowych. Wśród przedstawicieli narciarstwa biegowego najwięcej powodów do radości mieli Linn Soemskar i Federico Fellegrino, natomiast u uprawiających dwubój zimowy tryumf święcili Vebjoern Soerum i Hanna Kebinger.

fot. M. Rudzińska

Sprinterska rozgrywka

Po środowych biegach na dystansie 7,5 kilometra, czwartkowych zmaganiach na dystansie 50 kilometrów i piątkowych biegach masowych w sobotę biegaczki i biegacze narciarscy rywalizowali w zawodach sprinterskich.

Wśród pań – tak jak dzień wcześniej – ze zwycięstwa cieszyła się reprezentantka Szwecji, Linn Soemskar. Zaledwie 0,4 sekundy gorszy rezultat od zwyciężczyni uzyskała Lotta Udnes Weng z Norwegii. Skład podium uzupełniła kolejna Norweżka, Ingrid Bergene Aabrekk.

W męskiej rywalizacji byliśmy świadkami zderzenia gigantów. Do ostatnich metrów o tryumf w prestiżowym biegu walczyli bowiem Federico Pellegrino z Włoch oraz Johannes Hoesflot Klaebo z Norwegii. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszedł zawodnik z południa Europy. Najlepszego biegacza ostatniej zimy pokonał on o 0,4 sekundy. Dla Norwega to druga (choć tym razem mniej dotkliwa) porażka z rzędu. Dzień wcześniej w biegu masowym zajął on bowiem dopiero 21. lokatę. W sobotę obok Pellegrino i Klaebo na podium stanął także Valerio Grond ze Szwajcarii.

Wyniki sprintu: kobiet i mężczyzn

Zwycięstwa po niemiecku i norwesku

W sobotę w Norwegii rywalizowali także biathloniści i biathlonistki. Rozgrywane tego dnia biegi masowe padły łupem Niemki i Norwega. Wśród pań w konkurencji tej (mimo trzech niecelnych strzałów) najlepiej poradziła sobie Hanna Kebinger. Bezpośrednio za nią – ze stratą 3,1 sekundy – uplasowała się jej rodaczka, Anna Weidel. Trzecie miejsce przypadło zaś w udziale Lou Jeanmonnot z Francji (+4,2 sekundy).

Do sporej niespodzianki doszło w zmaganiach panów, gdzie Tarjei Boe, Johannes Dale i Sturla Holm Laegreid musieli uznać wyższość swych mniej znanych rodaków. Vebjoern Soerum i Einar Hedegart, bo o nich mowa, okazali się być w sobotę lepsi od wspomnianej trójki, zajmując tego dnia odpowiednio pierwszą i drugą lokatę. Na najniższym stopniu podium stanął kolei Lucas Fratzscher z Niemiec.

Wyniki biegu masowego: kobiet i mężczyzn

Źródło: informacja własna