BlinkFestivalen 2020: Therese Johaug już wygrywa. Czwarty triumf Norweżki

fot. M. Rudzińska

Mimo trwającej pandemii koronawirusa w Norwegii zainaugurowano prestiżową imprezę Blink Festivalen. Zawodnicy mierzą się na nartorolkach. W pierwszym dniu zmagań po triumfy sięgali Therese Johaug i Simen Hegstad Krueger.

fot. M. Rudzińska

Scenariusz otwarcia popularnego festiwalu nartorolkowego podobny do tego, sprzed roku. Znów triumfowały te same osoby. Różnica jednak taka, że tym razem przeprowadzono bieg indywidualny. Rywalizację kobiet na Lysebotn Opp wygrała Therse Johaug, dla której było to już czwarte zwycięstwo w tej konkurencji. Za jej plecami uplasowały się Heidi Weng oraz bardzo zdolna Helene Marrie Fossesholm.

Na krętej trasie pod górę trzeci raz z rzędu wygrał Simen Hegstad Krueger. Obok niego na podium stanęli jeszcze Hans Christer Holund i Haavard Moseby. Trzecia lokata tego ostatniego może być niespodzianką, bowiem w tyle zostawił wielu innych doświadczonych zawodników, których znamy z Pucharu Świata. Dla przykładu, miejsce w drugiej dziesiątce zajmowali Emil Iversen czy Sjur Roethe.

BlinkFestivalen 2020 rozpoczął się w czwartek i potrwa do niedzieli. Z powodu pandemii koronawirusa tym razem wzdłuż tras zawodnicy nie słyszą wsparcia kibiców.

Pełne wyniki: Kobiety | Mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj