Blinkfestivalen 2019: Slind i Musgrave najlepsi na 60 kilometrów

Norweżka Astrid Øyre Slind i reprezentant Wielkiej Brytanii, Andrew Musgrave, zwyciężyli podczas pierwszego dnia zawodów nartorolkowych Blinkfestivalen. Na trasie nie zabrakło wielkich gwiazd znanych z cyklu Pucharu Świata. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na starcie nie pojawiła się jednak Justyna Kowalczyk.

Blinkfestivalen to bardzo popularny, coroczny cykl zawodów w biegach na nartorolkach, odbywający się w Norwegii. Zmagania w 2019 roku rozpoczęły się od biegów długich. Zarówno panowie, jak i panie mieli do pokonania 60 kilometrów z miejscowości Aalgard do Sandnes. Juniorzy musieli natomiast przebiec 20 kilometrów.

W biegu kobiet najwięcej do powiedzenia miały gospodynie – Norweżki. Pierwszą szóstkę dzisiejszych zmagań utworzyły wyłącznie reprezentantki tego kraju. Zwyciężyła mistrzyni świata młodzieżowców w biegu łączonym sprzed dziewięciu lat – Astrid Øyre Slind. Ponad minutę później na metę dobiegła Thea Krokan Murud, trzecie miejsce – z ponad pięciominutową stratą zajęła młoda Hedda Oestberg Amundsen. Najlepszymi zawodniczkami spoza Norwegii były doświadczone Słowenki – Anamarija Lampić i Katja Visnar (odpowiednio 7. i 8. na mecie).

Bieg mężczyzn był dużo bardziej wyrównany, a o końcowej klasyfikacji zadecydował finisz. Najwięcej sił na ostatnie metry zachował Andrew Musgrave. Brytyjczyk wyprzedził dwukrotnego złotego medalistę olimpijskiego, Norwega Simena Hegstada Kruegera i kolejnego Norwega, dobrze czującego się na najdłuższych dystansach – Mortena Eide Pedersena. Czołową dwunastkę dzieliło na mecie tylko 8.5 sekundy.

Pełne wyniki zawodów seniorskich

Najlepszymi zawodnikami w biegu na 20 kilometrów również okazali się Norwegowie – Linn Ravndal w konkurencji juniorek i Petter Thorslund Aadland w zawodach juniorów.

wyniki juniorów juniorek 

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.