BlinkFestivalen 2019: Simen Hegstad Krüger triumfatorem Lysebotn Opp, podium Justyny Kowalczyk

17:05, 01.08.2019 Daniel Topczewski

Fot: langrenn.com

Simen Hegstad Krüger drugi rok z rzędu triumfował w biegu Lysebotn Opp na dystansie 7,5 kilometra podczas zawodów nartorolkowych BlinkFestival 2019. Podium uzupełnili Hans Christer Holund i Maurice Manificat. W rywalizacji rozgrywanej techniką klasyczną w czołowej trójce znalazła się Justyna Kowalczyk.

Czwartkowe popołudnie w norweskim Sadnes było bardzo udane dla reprezentantów gospodarzy. Bieg Lysebotn Opp kobiet wygrała Therese Johaug, a dwie godziny później ze zwycięstwa w rywalizacji mężczyzn cieszył się Simen Hegstad Krüger, który na finiszu pokonał swojego kolegę z kadry Hansa Christera Holunda (+3 sek). W czołowej trójce znalazł się jeszcze Francuz Maurice Manificat (+1:01 min). Czwarte miejsce zajął Simen Andreas Sveen, piąte Ilia Poroszkin, a szóste Clemen Parisse.

Dla Krügera to drugie z rzędu zwycięstwo w Lysebotn Opp. Rok temu mistrz olimpijski z Pjongczangu także jako pierwszy zameldował się na mecie.

Kilka minut po zawodnikach biegnących stylem dowolnym na trasę ruszyli specjaliści od klasyka. Bieg mężczyzn zakończył się zwycięstwem Brytyjczyka Andrew Musgrave`a, który potwierdził swoją dobrą formę z wczorajszego Blink Classics. Rywalizację kobiet wygrała Norweżka Astrid Oeyre Slind. Miejsce w czołowej trójce wywalczyła Justyna Kowalczyk, która straciła do triumfatorki niespełna dwie minuty.

Źródło: informacja własna / langrenn.com