BlinkFestivalen 2019: Simen Hegstad Krüger triumfatorem Lysebotn Opp, podium Justyny Kowalczyk

Fot: langrenn.com

Simen Hegstad Krüger drugi rok z rzędu triumfował w biegu Lysebotn Opp na dystansie 7,5 kilometra podczas zawodów nartorolkowych BlinkFestival 2019. Podium uzupełnili Hans Christer Holund i Maurice Manificat. W rywalizacji rozgrywanej techniką klasyczną w czołowej trójce znalazła się Justyna Kowalczyk.

Czwartkowe popołudnie w norweskim Sadnes było bardzo udane dla reprezentantów gospodarzy. Bieg Lysebotn Opp kobiet wygrała Therese Johaug, a dwie godziny później ze zwycięstwa w rywalizacji mężczyzn cieszył się Simen Hegstad Krüger, który na finiszu pokonał swojego kolegę z kadry Hansa Christera Holunda (+3 sek). W czołowej trójce znalazł się jeszcze Francuz Maurice Manificat (+1:01 min). Czwarte miejsce zajął Simen Andreas Sveen, piąte Ilia Poroszkin, a szóste Clemen Parisse.

Dla Krügera to drugie z rzędu zwycięstwo w Lysebotn Opp. Rok temu mistrz olimpijski z Pjongczangu także jako pierwszy zameldował się na mecie.

Kilka minut po zawodnikach biegnących stylem dowolnym na trasę ruszyli specjaliści od klasyka. Bieg mężczyzn zakończył się zwycięstwem Brytyjczyka Andrew Musgrave’a, który potwierdził swoją dobrą formę z wczorajszego Blink Classics. Rywalizację kobiet wygrała Norweżka Astrid Oeyre Slind. Miejsce w czołowej trójce wywalczyła Justyna Kowalczyk, która straciła do triumfatorki niespełna dwie minuty.

Źródło: informacja własna / langrenn.com