BlinkFestivalen 2019: Johaug deklasuje rywalki, Magdalena Kobielusz najlepsza w swojej grupie wiekowej

14:51, 01.08.2019 Daniel Topczewski

fot: nrk.no

Drugi dzień rywalizacji w ramach BlinkFestivalu 2019 rozpoczął się od biegu kobiet Lysebotn Opp na dystansie 7,5 kilometra. Zwycięstwo - drugi rok z rzędu - odniosła Therese Johaug, która po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W kategorii wiekowej 19-20 triumfowała Magdalena Kobielusz.

W norweskim Sadnes, gdzie obywa się kolejna edycja BlinkFestivalu 2019, zawodniczki rywalizowały na dystansie 7,5 kilometra. Trasa biegu Lysebotn Opp jest jednak niezwykle wymagająca i sporo biegaczek nie było w stanie wytrzymać jej trudów.

Zawody wygrała murowana faworytka, czyli Therese Johaug. Norweżka, która ze zwycięstwa cieszyła się także w ubiegłym roku, zanotowała świetny rezultat 31 minut i 18 sekund, poprawiając wynik z poprzedniego sezonu o niemal pół minuty. Na drugim miejscu ze stratą niespełna trzech minut zameldowała się Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecia była biathlonistka Kaisa Makarainen (+4:12 min). Tuż za podium uplasowała się Rosjanka Anna Nieczewskaja, a piąta była Ragnhild Haga. Na wysokim ósmym miejscu finiszowała 18-letnia Helene Marie Fossesholm.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziś reprezentantki Polski startujące w kategorii 19-20 lat. Rywalizację w tej grupie wygrała Magdalena Kobielusz, która o siedemnaście sekund wyprzedziła Norweżkę Kristin Austgulen Fosnaes i o niewiele ponad minutę Izabelę Marcisz. Kobielusz zanotowała bardzo dobry rezultat 38:42 min i w klasyfikacji łącznej uplasowała się na 15. pozycji.

Dziś do rywalizacji w Lysebotn Opp przystąpi także Justyna Kowalczyk, która po godzinie 15:30 wystartuje w biegu rozgrywanym stylem klasycznym.