BlinkFestivalen 2019: Fossesholm i Taugbøl najlepsi w biegach masowych

21:21, 02.08.2019 Mateusz Król

W Norwegii w najlepsza trwa wielki festiwal biegów na nartorolkach BlinkFestivalen 2019. Dzisiaj biegacze rywalizowali na dystansach 15 km (panowie) i 10 km (panie) ze startu wspólnego. Po triumfy sięgnęli Helene Marie Fossesholm oraz Håvard Solås Taugbøl.

W rywalizacji kobiet na starcie nie pojawiła się Therese Johaug. Masowy bieg wygrała natomiast Helene Marie Fossesholm, która zwycięstwo wydarła na finiszu. Norweżka pokonała Rosjankę Anastazję Sedową o 0,7 sek. Bliska triumfu była także dobrze znana z Pucharu Świata sprinterka Maiken Caspersen Falla, której do pierwszej lokaty brakło ledwie 1,3 sek. Slind, Haga, Amundsen - to nazwiska zawodniczek, które uplasowały się na pozycja 4-6. Dopiero 10 miejsce zajęła Krista Parmakoski. Finka, która ma za sobą nie do końca udany sezon zimowy, straciła do Fossesholm prawie 10 sekund.

Jeszcze mniejsze różnice między zawodnikami były w rywalizacji mężczyzn. Triumfator Håvard Solås Taugbøl uzyskał na mecie czas o 0,3 sek. lepszy od Sindre Bjørnestada Skara. Podium w biegu na 15 km zamknął dzisiaj Kasper Stadaas. Przedstawiciel klubu IL Heming był gorszy od Skara o ledwie 0,2 sek. Larsen, Tefre i Kvisle zajęli miejsca kolejno od 4 do 6. Na siódmym miejscu uplasował się Włoch Francesco De Fabiani, za nim byli: Gros i Fossli.

Pełne wyniki: Kobiety | Mężczyźni