BlinkFestival: Udany powrót Therese Johaug do rywalizacji, podium Elizy Ruckiej

fot: nrk.no

fot: nrk.no

Drugiego dnia rywalizacji w ramach BlinkFestivalu 2018 odbyły się biegi na dystansie 7,5 kilometra, czyli tak zwany Lysebotn Opp. Ze zwycięstwa wśród seniorek cieszyła się Therese Johaug, która zdeklasowała rywalki i udowodniła, że jej forma idzie w bardzo dobrym kierunku. Na podium swojej kategorii wiekowej stanęła Eliza Rucka.

Tegoroczna edycja BlinkFestivalu, podobnie jak poprzednie, ma doskonałą obsadę. Na liście startowej nie zabrakło norweskich i światowych gwiazd biegów narciarskich, które chcą sprawdzić swoją formę w najbardziej prestiżowych zawodach nartorolkowych na świecie. W norweskim Sandnes dziś odbyły się biegi na 7,5 kilometra, czyli Lysebotn Opp w trakcie których zawodnicy musieli się zmagać z ponad kilometrowym podbiegiem o kilkustopniowym nachyleniu.

W rywalizacji seniorek na dystansie 7,5 kilometra zwyciężyła Therese Johaug, która na pokonanie wyznaczonego odcinka trasy potrzebowała niespełna 32 minut. Drugie miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla, która przegrała z reprezentantką Norwegii o minutę i 47 sekund. Na najniższym stopniu podium finiszowała kolejna biegaczka ze Szwecji – Ebba Andersson. Czwarta finiszowała Ragnhild Haga, piąta Ingvild Flugstad Oestberg, a szósta Teresa Stadlober.

Na podium w swojej kategorii wiekowej znalazła się Eliza Rucka. 17-letnia Polka przegrała tylko o 23 sekundy z reprezentanką gospodarzy – Kristin Austgulen Fosnæs. Kolejne biegaczki zanotowały już dużo większe straty do triumfatorki i nie stanowiły większego zagrożenia dla zawodniczki klubu MKS Istebna. Rucka na mecie uzyskała czas 40:45,8 min.

Wyniki

Źródło: informacja własna / langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.