BlinkFestival: Świetne występy młodych polskich biegaczek w sprincie, podium Moniki Skinder i Elizy Ruckiej

Tegoroczna edycja nartorolkowego święta BlinkFestival zakończyła się dwoma miejscami na podium polskich juniorek w sprincie. Na drugiej pozycji w swojej kategorii wiekowej uplasowała się Monika Skinder, a na trzecim miejscu finiszowała Eliza Rucka. Dla obu biegaczek to drugie podium na imprezie organizowanej w norweskim Sandnes.

Skinder i Rucka bardzo dobrze spisały się już we wczorajszych eliminacjach sprintu, w których zajęły odpowiednio: drugie i piąte miejsce. Obie juniorki nie miały także większych kłopotów w swoich biegach ćwierćfinałowych, które dość pewnie wygrały. W półfinale Skinder ponownie była najlepsza, a styl w jakim triumfowała sprawiał, że z miejsca stała się kandydatką do jednego z miejsc na podium. 17-letnia Rucka w swoim biegu półfinałowym zajęła drugie miejsce i bez problemu zakwalifikowała się do decydującego biegu.

Finał zakończył się dużym sukcesem Elizy Ruckiej. Biegaczka klubu MKS Istebna ambitnie walczyła z reprezentantkami gospodarzy, ale dziś musiała się zadowolić trzecim miejscem, które i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Zawody w kategorii wiekowej 1999-2000 wygrała Linn Ravndall, która o +00,34 sek wyprzedziła swoją rodaczkę Asne Skrede i o półtorej sekundy Rucką.

Finał sprintu juniorek urodzonych w latach 2001-2002 na drugim miejscu ukończyła Monika Skinder. Polka przegrała jedynie z rewelacyjną Helene Marie Fossesholm, która była najlepsza w eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale.

Źródło: informacja własna / Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.