BlinkFestival: Podium Justyny Kowalczyk i Moniki Skinder!

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk i Monika Skinder stanęły na podium tradycyjnych zawodów Blink Festival rozgrywanych w Norwegii. Dwukrotna mistrzyni olimpijska była trzecia na dystansie 60 kilometrów, a 16-letnia Skinder zajęła tę samą lokatę, ale w biegu na 20 kilometrów.

BlinkFestival to tradycyjne zawody na nartorolkach rozgrywane w Norwegii. Co roku na listach startowych nie brakuje nazwisk gwiazd światowego formatu, które z dużym poświęceniem walczą o triumf w tych prestiżowych zawodach. W tym roku już pierwszego dnia mieliśmy dwa polskie akcenty: występy Justyny Kowalczyk i Moniki Skinder.

Kowalczyk wystartowała w biegu Blink Classic rozgrywanym na dystansie 60 kilometrów. Polka dobrze spisywała się na trasie, ale na zwycięstwo nie miała dziś szans, bowiem do triumfatorki Kari Vikhagen Gjeitnes Kowalczyk straciła niemal sześć minut. Zwyciężczyni minęła linię mety w niewiele ponad dwie godziny i 21 minut. Na drugim miejscu finiszowała Astrid Oeyre Slind, która straciła do triumfatorki pół minuty. Trzecia była właśnie Justyna Kowalczyk, a czwarta Laila Kveli. Na siódmym miejscu zawody zakończyła Masako Ishida.

Wyniki

Z bardzo dobrej strony w Norwegii pokazała się także Monika Skinder. Zaledwie 16-letnia biegaczka po raz pierwszy w karierze wystartowała na tak długim dystansie i od razu uplasowała się na podium, a konkretnie na trzecim miejscu. Polka na pokonanie 20 kilometrowej trasy potrzebowała niespełna 55 minut.

Zawody w tej kategorii wiekowej wygrała reprezentantka gospodarzy, utalentowana Helene Marie Fossesholm. Na drugim miejscu finiszowała Finka Sara Niittyviita, która przegrała z Fossesholm o dwie minuty i 3 sekundy. Skinder straciła do zwyciężczyni dwie minuty i 12 sekund.

Wyniki

Źródło: informacja własna / langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.