BlinkFestival 2017: Sundby oraz Slind triumfują na 60 km

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Bieg klasyczny na sześćdziesiąt kilometrów rozpoczął tegoroczny BlinkFestival. Triumfowali gospodarze: Martin Johnsrud Sundby oraz Astrid Oeyre Slind.

Martin Johnsrud Sundby podkreślił dzisiaj swoją klasę i wygrał nartorolkowy bieg na 60 kilometrów stylem klasycznym w ramach Blink Festival 2017. Norweg w połowie dystansu zajmował miejsce czwarte a prowadził jego rodak Sjur Røthe. 29-latek pod koniec biegu spadł jednak i ostatecznie zajął 12. miejsce. Drugie miejsce ze stratą do zwycięzcy 2,6 sekundy zajął Simen Hegstad Kruger. Iivo Niskanen z Finlandii zadowolić musiał się najniższym stopniem podium. Mistrz świata na 10 km z Lahti stracił blisko czterdzieści sekund.

Pełne wyniki

Również w rywalizacji kobiet Norweżki nie były gościnne. Astrid Oeyre Slind w przeciwieństwie do Sundbiego, prowadziła w połowie dystansu. Yulia Thikonova z Białorusi traciła do niej dwie minuty, ale była druga. Ostatecznie nie wytrzymała tempa i została wyprzedzona przez Kari Vikhagen Gjeitnes. Slind dotarła do mety z czasem  2:20:04.2. Jej rodaczka straciła do niej ponad dwie minuty, a Białorusinka na trzecim miejscu blisko dwie i pół minuty.

Pełne wyniki

Źródło: blinkfestivalen.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.