Blaise Giezendanner kontuzjowany

20:48, 06.09.2017 Marek Cielec

Francuski alpejczyk Blaise Giezendanner został zmuszony przedwcześnie opuścić zgrupowanie swojej kadry w La Parva w Chile i powrócił do swojej ojczyzny z powodu kontuzji kolana.

Aktualny mistrz Francji w zjeździe i vice-mistrz w super-G doznał podczas treningu super-G urazu więzadła pobocznego piszczelowego w prawym kolanie i będzie musiał pauzować przez 6 tygodni. W poniedziałek przyleciał już do Francji. Giezendanner, którego specjalnością są konkurencje szybkościowe, okazję do pierwszych startów w Pucharze Świata będzie miał dopiero w Lake Louise 26-27 listopada. W poprzednim sezonie Francuz zajął w klasyfikacji zjazdu 34. miejsce, a w supergigancie był 23. Najlepszy rezultat w sezonie osiągnął na MŚ w Sankt Moritz, gdzie był 14. w supergigancie. Taką samą pozycję zajął też na zakończenie sezonu w Aspen.

Źródło: skionline.ch