Bjoerndalen trenerem rosyjskich biathlonistów?

fot.: olympics.nbcsports.com

Kilka dni temu rosyjskie media poinformowały, że Ole Einar Bjoerndalen zostanie trenerem ich reprezentacji w biathlonie. Sam mistrz zaprzecza jednak, żeby doszło do jakichkolwiek rozmów na ten temat.

We wtorek Sport.ru poinformowało, że Ole Einar Bjoerndalen osiemnastego maja zostanie nowym szkoleniowcem męskiej kadry biathlonistów w Rosji. Sborna musi znaleźć trenera po tym, jak po sezonie odszedł Niemiec Rico Gross. Chociaż Bjoerndalen jest bardzo popularny w Rosji, to prawdopodobnie nie zamierza się jednak tam wybierać, aby odpowiadać za przygotowania ich zawodników. – Pierwszy raz o tym słyszę – powiedział Bjoerndalen zapytany przez dziennikarza NRK, czy rosyjskie doniesienia są prawdziwe. – Myślałem oczywiście o tej ścieżce kariery, ale to jest nie w tym momencie – przyznał najlepszy biathlonista w historii.

Norwegowie przy okazji potwierdzili, że sami są zainteresowani wykorzystaniem doświadczenia swojego byłego zawodnika. – Chcemy wykorzystać jego kompetencje. Na pewno w przyszłości będziemy prowadzili rozmowy z Ole w tym kierunku – przyznał Rakel Rauntun, sekretarz generalny w norweskim biathlonie. Jedna z najlepszy zawodniczek w kraju Wikingów Tiril Eckhoff powiedziała także, że bardzo by chciała, aby Ole został trenerem w Norwegii. Wydaje jej się jednak, że to nie możliwe. – Pójdzie za swoją żoną Darją Domraczewą – mówiła Tiril.

Źródło: NRK

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.