Bjoergen zmierzyła się z Johaug. Therese: “Powinnam ją pokonać”

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Johaug przetestowała swoją dyspozycję w rywalizacji z Bjoergen. Norweżki zmierzyły się w wyścigu pod górę. Będąca na sportowej emeryturze Marit straciła do Therese nieco ponad dwie minuty. – To niedużo. Zrobiłam wszystko, co mogłam – przyznała triumfatorka klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020.

Bjoergen po zakończeniu startów na arenie międzynarodowej w 2018 roku nadal odczuwa motywację do pracy nad formą sportową. Czterdziestolatka powróciła do treningów, a jej celem na przyszłym sezon są starty maratońskie – w tym głównie Vasaloppet (czyli Bieg Wazów). Multimedalistka Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata sprawdziła swoją dyspozycję w rywalizacji z dominatorką sezonu 2019/2020. Therese Johaug podjęła wyzwanie Bjoergen i zmierzyła się z nią w wyścigu na nartorolkach pod górę. Marit straciła do swojej koleżanki z reprezentacji Norwegii dwie minuty i dwie sekundy. – To niedużo. Zrobiłam wszystko, co mogłam – skomentowała rywalizację najlepsza biegaczka ubiegłej zimy.

Therese Johaug, mimo ogromnej różnicy w przygotowaniach jej i Bjoergen, odczuwała stres. – Kiedy startujesz przeciwko Bjoergen, nerwy przychodzą – przyznała. Przed biegiem wychwalała także postawę emerytowanej zawodniczki. – Była poza cyklem przygotowawczym przez dwa lata. Trening dla niej jest w tym momencie czymś świeżym. Myślę, że Marit ma się dobrze. Jestem jednak najlepszym sportowcem, więc powinnam ją pokonać – mówiła Therese. Bjoergen z kolei jest zadowolona z powrotu do treningów. – Myślę, że wszystko idzie dobrze. Byłem na kilku długich obozach z chłopakami z Team Ragde i otrzymałam pozytywne bodźce. Dostałam pozytywne odpowiedzi, ale nie mam pojęcia, jaki jest poziom po stronie kobiet. Nie wiem też więc, na ile ta forma wystarczy – zakończyła.

Źródło: nrk.no