Bjoergen: Nie wyobrażam sobie końca kariery

fot. Fis-ski.com
fot. Fis-ski.com

Dwukrotna Mistrzyni Świata z Falun Marit Bjoergen i Mistrz Świata na 15 km stylem dowolnym Johan Olsson byli gośćmi talk-show poświęconego zakończonym niedawno mistrzostwom.

Program jest realizowany wspólnie przed telewizję szwedzką i norweską. Zostanie wyemitowany równocześnie w oby stacjach. Bjoergen była pytana o różne kwestie, ale największą uwagę przykuła jej odpowiedź odnośnie planów zakończenia kariery. – Nie podjęłam jeszcze decyzji odnośnie mojej dalszej kariery. To dziwne uczucie, wiedzieć, że pewnego dnia przyjdzie jej koniec – przyznała wielokrotna medalistka MŚ. – Mam cudowne, wspaniałe życie. Ciężko jest wyobrazić sobie, że ten jego etap się skończy, ale tak będzie się musiało stać. Co będzie wówczas, czy zostanę przy biegach np. w roli eksperta-komentatora? Nie, gdy odwieszę narty będzie czas na podróżowanie.

Drugi rozmówca zdobył w Falun trzy medale i w trakcie nagrania programu usilnie starał się komplementować swoją koleżankę po fachu, nazywając ją najlepszą biegaczką w historii. Sam opowiedział też o swoim starcie. – W nocy przed biegiem na 15 kilometrów z emocji spałem tylko kilka godzin. Z kolei po biegu kolejnej nocy też zbyt wiele nie spałem, bo było tyle do myślenia – mówił Olsson. Bjoergen przyznała, że zna uczucia Olssona, bo też startowała przed własnymi kibicami w Oslo i też triumfowała. – To jak być przez jeden dzień gwiazdą rocka – stwierdziła Norweżka. Prowadzący program dowcipnie dopowiedział, że marzeniami gwiazd rocka jest by ich życie było jak chociaż jeden dzień z życia Marit. Miejmy nadzieję, że Bjoergen będzie biegała jak najdłużej. Rywalizacja bez niej byłaby zdecydowanie mniej elektryzująca.

Źródło: Sportwefakty.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.