Bjoergen jednak zakończy karierę?

sport.wp.pl
sport.wp.pl

Czternastokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich – Marit Bjoergen zarejestrowała firmę inwestycyjno-doradczą. “Jest to pierwszy krok do zakończenia kariery” – oceniły skandynawskie media.

35-letnia biegaczka zapowiadała, że poda termin “zdjęcia nart na zawsze” 1 kwietnia, jednak odłożyła tą ważną decyzję o przynajmniej tydzień: – Wielkanoc to dobry czas na przemyślenie tej bardzo ważnej kwestii – stwierdziła. W Norwegii święta te obchodzi się od Wielkiego Czwartku. W marcu Norweżka zarejestrowała spółkę akcyjną, która według wpisu w rejestrze będzie zajmować się doradztwem dotyczącym motywacji i treningów, wykładami, a także inwestycjami w papiery wartościowe i nieruchomości. Nazwa firmy to Tiram Holding AS, czyli jej imię pisane od tyłu.

Według skandynawskich mediów, które nazwały od razu biegaczkę “panią prezes”, pozostają tylko dwa terminy zakończenia przez nią uprawiania sportu zawodowego. – Może to nastąpić już teraz w kwietniu, ponieważ w przyszłym sezonie nie ma wielkich mistrzostw. Jeżeli jednak nie zdecyduje się na ten krok, będzie to oznaczało prawie pewny start w mistrzostwach świata w fińskim Lahti w 2017 roku i zimowych igrzyskach olimpijskich rok później w Pyeongchang – ocenili eksperci kanału telewizji NRK.

Podobne zdanie ma dziennik “Expressen”. “Jeżeli Bjoergen nie ogłosi zakończenia kariery teraz, to wygląda na to, że będziemy ją oglądać na trasach narciarskich przez jeszcze trzy lata” – piszą Szwedzi.

Źródło: sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.